ايروبيك

 

 

تاثير ايروبيك بر لاغري و رعايت نكات ضروري كليك كنيد


مزاياي شگفت انگيز ورزش ايروبيك كليك كنيد

تغذيه مناسب براي ورزش ايروبيك كليك كنيد

آموزش تمرينات ايروبيك كليك كنيد

رازهاي ايروبيك را بدانيم كليك كنيد

چگونه و چه اندازه ايروبيك كار كنيم كليك كنيد

تاثير تمرينات ايروبيك در عضله سازي كليك كنيد

اثرات مثبت ايروبيك بر بدن و روحيه افراد كليك كنيد

انواع ورزش هاي ايروبيك كليك كنيد

چگونگي و نحوه تمرينات ايروبيك كليك كنيد

چگونه و چه اندازه ايروبيك كار كنيم كليك كنيد

چگونه و چه اندازه ايروبيك كار كنيم
تعداد دفعات نرمال و معمول انجام اين تمرينات دو بار در طول هفته است. در شرايط ايده آل و نرمال انجام دو بار در هفته اين تمرينات به شما اين فرصت را خواهد داد تا تناسب اندام خود را حفظ كرده و از آمادگي جسماني خوبي برخوردار باشيد. اما به عقيده كارشناسان و فيزيولژيستها انجام سه تا پنج نوبت تمرينات در طول هفته بهتر و موثرتر خواهد بود.

هدف از دست دادن وزن زيادي
اگر هدف اصلي شما از ايروبيك از دست دادن چربي و وزن اضافي باشد، شش يا هفت نوبت در هفته كه تقريبا“ معادل روزي يكمرتبه است، ميتواند تاثير بالقوه اي روي اندام شما داشته باشد و شما را به وزن مطلوبتان برساند. در مجموع آنچه در انجام اين تمرينات حائز اهميت است افزايش مدت زمان انجام حركات، استمرار و تكرار، و بالا بردن ميزان دشواري تمرينات ميباشد. مخصوصا“ اگر در شرايط جسماني مناسبي نيستيد، وزن اضافي داريد، سالخورده ايد و يا در دوران بهبودي از مصدوميت و سپري كردن دوران نقاهت هستيد، اين تمرينات برايتان بسيار مفيد خواهد بود و اگر هنوز هم شك داريد از به آرامي مراحل ساده و سبك ايروبيك شروع كنيد و از اين ورزش لذت ببريد.
به ادامه مطالب برويدگرم كردن بدن
با حركات و نرمشهايي خيلي نرم و آرام در كمال آرامش خودتان را گرم كنيد، همين نرمش ها باعث ميشوند تا اگر مشكل جسماني داريد ناراحتي و دردتان كاهش پيدا كند و كم كم بهبود پيدا كنند. گرم كردن و آماده كردن بدن براي تمرينات ايروبيك با انجام نرمشهايي سبك و در سطوح ساده اي از تمرينات كششي به مدت ۲ تا ۱۰ دقيقه به شما كمك ويژه اي خواهد كرد، اما به ياد داشته باشيد كه نبايد به طور ناگهاني در طول انجام تمرينات، آنها را متوقف كنيد چرا كه ممكن است دچار سر گيجه شويد يا از حال برويد.

تصورات غلط
اين تصور غلط كه تمرينات ايروبيك ماهيچه ها را سخت و غضلاني ميكند بسيار طبيعيست، اما واقعيتش اين است كه انجام اين تمرينات تاثير بسيار كمي در سفت كردن ماهيچه ها دارد. در تمرينات معمولي ايروبيك ماهيچه هايي كه در بدن بيش از سايرين فعاليت ميكنند، صدها حركت ماهيچه اي را به طور متناوب تكرار مي نمايند – بدون اينكه در برابر اين تمرينات مقاومتي نشان دهند، در صورتيكه بخواهيد ماهيچه ها و عضلاتتان محكم و سفت شوند تمرينات وزنه برداري تاثير قابل توجهي در اين باره خواهند داشت.

برداشت غلط ديگر در اين مورد اين است كه اغلب تصور ميكنند با انجام تمرينات ايروبيك در تعداد دفعات محدود و زمان نرمال ميتوانند چربي اضافي و وزن زيادي خود را به سرعت از دست ميدهند. تحقيقات اخير نشان داده است كه ما با انجام هرگونه حركات كششي و ماهيچه اي ممكن است بتوانيم وزن اضافه مان را از دست بدهيم.

هدف اصلي شما از انجام ايروبيك
اما اگر هدف شما از ايروبيك رسيدن به يك تعادل و بالانس جسماني، و بالا بردن درصد سلامتي و داشتن روحيه خوب است، بايد به خاطر داشته باشيد كه تنها راه تاثير گذار و موثر در اين امر انجام مرتب و هميشگي تمرينات ايروبيك مي باشد. حتي اگر اين تمرينات از حركات كششي بسيار طي مدت زمان كوتاهي برخودار باشند. سعي كنيد از ورزش ايروبيك لذت ببريد و تمريناتش را آسان بگيريد تا در طول يك مدت زمان مشخص تاثيراتش را ببينيد. از آنجاييكه عمده تمرينات ايروبيكي روي تكرار حركات تاكيد دارد، به همين جهت نياز چنداني به تمركز كامل ندارد (هرچند توجه و تمركز كافي از لحاظ تكنيكي در انجام هر ورزشي مهم است) ، اما به هر حال خواندن و گوش كردن به موزيكها و نوارهاي آموزشي، تماشاي برنامه هاي تلويزيوني ايده جالبي براي يادگيري بهتر تمرينات ايروبيك است.

به خاطر داشته باشيد اگر شما نميتوانيد در حين تمرينات صحبت كنيد به اين علت است كه خوب تنفس نميكنيد، اگرچه شايد كمي سخت باشد، اما لذت بردن شما را از تمرينات دو چندان ميكند. جدول تمرينات ايروبيكي به طرز جالبي اطلاعاتي را كه شما بايد داشته باشيد در اختيارتان ميگذارد و به طور روزانه پيشرفت شما را مورد محاسبه قرار ميدهد.

نكات مهم تمرينات خود را اعم از مدت زمان انجام و درجه سختي و آساني اش را يادداشت كنيد، زيرا اين شيوه خوبيست كه در طول يك دوره تمريني بفهميد چقدر به آمادگي بدني و جسماني رسيده ايد. مشاهده اين پيشرفتها شما را علاقه مند و پر انگيز به ايروبيك نگاه ميدارد


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۴۸:۱۷ توسط:ايروبيك موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :